2021 11 07
Uždaryti
Sėkmingai įgyvendintas projektas „Pabradės Užsieniečių registracijos centro rekonstrukcija ir statyba“

UAB "Jungtiniai Projektai" sėkmingai baigė VSAT Užsieniečių registracijos centro Pabradėje pastatų statybos bei rekonstrukcijos darbus. Darbai pradėti 2019 m. spalio mėn. buvo užbaigti anksčiau sutartyje numatyto laiko. Tai 2014-2020 m. Europos kaimynystės priemonės Latvijos, Lietuvos ir Baltarusijos bendradarbiavimo per sieną programos lėšomis finansuojamas didelės infrastruktūros projektas „Pabradės Užsieniečių registracijos centro rekonstrukcija ir statyba“. Į naujas rekonstruotas buvusio karinio komplekso patalpas, kuriame įsikūręs veikia Užsieniečių registracijos centras, kartu su pasieniečiais įsikėlė ir Švenčionių r. policijos komisariato Pabradės policijos pareigūnai bei Švenčionių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Pabradės ugniagesių gelbėtojų komanda.

VRM teigimu, centre sukurtos tinkamos sąlygos prieglobsčio prašytojų apklausoms, išorinei apsaugai, pasimatymų ir vidaus kontrolei užtikrinti bei kitoms procedūroms, susijusioms su priėmimo ir prieglobsčio prašymu, atlikti. Kartu taip pat pagerintos ir sulaikytų bei prieglobsčio besiprašančių užsieniečių gyvenimo sąlygos.

Rekonstruota centro teritorijoje esanti valgykla, pastatytas ir įrengtas naujas 450 kv. m. bendrabutis sulaikytoms moterims ir vaikams bei 520 kv. m. pastatas užsieniečių priėmimui. Taip pat rekonstruotas 882 kv. m. administracinis pastatas, sutvarkyti šalia esantys kiti priestatai, nupirkti baldai ir reikalinga įranga čia dirbančiam personalui.

Šiam projektui įgyvendinti buvo skirta 6,4 mln. eurų, iš kurių 5,8 mln. eurų sudarė Europos Sąjungos lėšos, o likusius 10 proc. nuo visos skirtos sumos padengė Valstybės sienos apsaugos tarnyba ir projekto partnerės – Lietuvos policija bei priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba.

žiniasklaidoje:

http://www.pasienis.lt/lit/Rekonstruotame-pabrades-urc-po-vienu-stogu---...

https://www.lrt.lt/naujienos/lietuvoje/2/1535230/rekonstruotas-uzsieniec...

 

Šioje svetainėje naudojame slapukus, kurie pagerina ir pritaiko svetainės funkcijas. Jokia informacija apie jūsų naršymą nėra renkama. Slapukus galite bet kada ištrinti iš savo kompiuterio.